Results of the Joint School Athletics Meet, 2009-2010

Results of the Joint School Athletic Meet, 2017 - 2018

Results of the Joint School Athletic Meet, 2015 - 2016

Results of the Joint School Athletic Meet, 2013 - 2014

Results of the Joint School Athletic Meet, 2011 - 2012

Results of the Joint School Athletic Meet, 2009 - 2010

Results of the Joint School Athletic Meet, 2007 - 2008

Results of the Joint School Athletic Meet, 2005 - 2006

Results of the Joint School Athletic Meet, 2003 - 2004

 

組別
項目
獲獎同學 班別 / 姓名

 

 

 

 

 

 

Girls Grade A 女子甲組

Girls Grade A 3rd Runners-up

女子甲組團體第四名

5A Wan Pui Ting尹珮婷

5A Chan Ching Ching 陳晶晶

5B Kwok TszKwan郭子君

5B Yip Hiu Mei 葉曉薇

5C Wong Hoi Ying 黃凱盈

5D Yue choi Wah余采樺

5E Au Ching Yee區靖怡

4C Buk Mei Ngan卜美銀

Girls Grade A High Jump 7th Runner –up

女子甲組跳高第八名

5A Chan Ching Ching 陳晶晶

Girls Grade A 4X100M Relay

5th Runners -up

女子甲組4X100米接力第六名

5BKwok TszKwan郭子君

5C Wong Hoi Ying 黃凱盈

5D Yue choi Wah余采樺

5E Au Ching Yee區靖怡

Girls Grade A 4X 400M Relay

3rd Runners -up

女子甲組4x400米接力第四名

5B Yip Hiu Mei 葉曉薇

5BKwok TszKwan郭子君

5C Wong Hoi Ying 黃凱盈

5E Au Ching Yee區靖怡

Girls Grade A 100M Hurdle Champion

女子甲組100米欄冠軍

5E Au Ching Yee區靖怡

Girls Grade A 200M 1st Runner -up

女子甲組200米亞軍

5E Au Ching Yee區靖怡

Girls Grade A 200M 5th Runner -up

女子甲組200米第六名

5C Wong Hoi Ying 黃凱盈

Girls Grade A 400M 7th Runner -up

女子甲組400米第八名

5C Wong Hoi Ying 黃凱盈

Girls Grade A 400M 5th Runner -up

女子甲組400米第六名

5B Yip Hiu Mei 葉曉薇

Girls Grade A 800M 7th Runner -up

女子甲組400米第八名

5B Yip Hiu Mei 葉曉薇

Girls Grade A Long Jump Champion

女子甲組跳遠冠軍

5AWan Pui Ting尹珮婷

Girls Grade A High Jump 2nd Runner –up

女子甲組跳高季軍

4C Buk Mei Ngan卜美銀

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Girls Grade B 女子乙組

Girls Grade B 1st Runners-up

女子乙組團體亞軍

4A Chan Pui Ying 陳佩瑩

4B Kwan Man Hoi 關文凱

4B Tsoi Po Yee 蔡寶儀

4B Lok Hiu Yin 駱驍賢

4E Wong Chi Yan 王智恩

4E Yiu Wing Man 饒穎文

4E Wong Tung Yi 黃冬怡

3B Lam Shuk Man 林淑敏

3C Lau KA Kui 劉家蕖

3D Chung Lai Sin 鍾黎倩

Girls Grade B 4X100M Relay

2nd Runners -up

女子乙組4X100米接力季軍

4A Chan Pui Ying 陳佩瑩

4B Kwan Man Hoi 關文凱

4E Wong Chi Yan 王智恩

3B Lam Shuk Man 林淑敏

Girls Grade B 4X 400M Relay

1st Runners -up

女子乙組4x400米接力亞軍

4A Chan Pui Ying 陳佩瑩

4B Kwan Man Hoi 關文凱

4E Wong Chi Yan 王智恩

3B Lam Shuk Man 林淑敏

Girls Grade C Individual 2nd Runner-up

女子乙組全場個人季軍

4E Wong Chi Yan 王智恩

Girls Grade B 200M Champion

女子乙組200米冠軍

4E Wong Chi Yan 王智恩

Girls Grade B 400M Champion

女子乙組400米冠軍

4E Wong Chi Yan 王智恩

Girls Grade B High Jump 4th Runner -up

女子乙組跳高第五名

4E Wong Chi Yan 王智恩

Girls Grade B 400M 1st Runner-up

女子乙組400米亞軍

4A Chan Pui Ying 陳佩瑩

Girls Grade B 800M 3rd Runner –up

女子乙組800米殿軍

4A Chan Pui Ying 陳佩瑩

Girls Grade B Long Jump7th Runner –up

女子乙組跳遠第八名

4A Chan Pui Ying 陳佩瑩

Girls Grade B 800M 5th Runner –up

女子乙組800米第六名

4B Kwan Man Hoi 關文凱

Girls Grade B 100M Hurdle 3rd Runner –up

女子乙組100米欄第四名

4B Lok Hiu Yin 駱驍賢

Girls Grade B 100M Hurdle 4th Runner –up

女子乙組100米欄第五名

3C Lau KA Kui 劉家蕖

Girls Grade B 200M 3rd Runner-up

女子乙組200米第四名

3B Lam Shuk Man 林淑敏

Girls Grade B High Jump Champion

女子乙組跳高冠軍

4B Tsoi Po Yee 蔡寶儀

Girls Grade B Shot Put 6th Runner-up

女子乙組鉛球第七名

4E Yiu Wing Man 饒穎文

     

 

 

 

 

 

 

Girls Grade C 女子丙組

Girls Grade C 3rd Runners-up

女子丙組團體殿軍

2A Lam Hau Yung 林巧融

2A Wong Nim Ting黃稔庭

2B Ng Man Wai 伍文蔚

2B Leung Tsz Suet梁紫雪

2D Cheung Ching Yi 張晴而

2D Cheung Shuk Han 張淑嫻

2D Yeung Lai Ying 楊麗英

2D Chan Ka Kei 陳嘉琪

2E Tsoi Lai Ying 蔡麗瑩

2E Lam Hiu Wan 林曉韻

2E Yeung Ho Ching 楊可程

1A Wong Sze Lok 黃思諾

1D Ng Man Shan 吳汶珊

Girls Grade C Individual 2nd Runner-up

女子丙組全場個人季軍

2B Ng Man Wai 伍文蔚

Girls Grade C 100M 3rd Runner-up

女子丙組100米第四名

2B Ng Man Wai 伍文蔚

Girls Grade C 200M 2nd Runner-up

女子丙組200米季軍

2B Ng Man Wai 伍文蔚

Girls Grade C High Jump Champion

女子丙組跳高冠軍

2B Ng Man Wai 伍文蔚

Girls Grade C 100M Hurdle 5th Runner-up

女子丙組100米欄第六名

2B Leung Tsz Suet 梁紫雪

Girls Grade C High Jump 6th Runner-up

女子丙組跳高第七名

2A Wong Nim Ting 黃稔庭

Girls Grade C 4x100M Relay

5th Runners –up

女子丙組4x100米接力第六名

2B Ng Man Wai 伍文蔚

2D Cheung Shuk Han張淑嫻

2E Lam Hiu Wan 林曉韻

1D Ng Man Shan 吳汶珊

Girls Grade C 4x400M Relay 3rd Runners –up

女子丙組4x400米接力第四名

2A Lam Hau Yung 林巧融

2D Cheung Ching Yi 張晴而

2E Yeung Ho Ching楊可程

1A Wong Sze Lok 黃思諾

     
Boys Grade A 男子甲組

Boys Grade A High Jump 1st Runner-up

男子甲組跳高亞軍

5A Shum Fung 沈鋒

Boys Grade A Shot Put 4th Runner-up

男子甲組鉛球第五名

5B Chung Wai Sze 鍾偉時

     

 

 

Boys Grade B 男子乙組

Boys Grade B 4x100M Relay 5th Runners- up

男子乙組4x100米接力第六名

4B Cheng Wai Chak 鄭偉澤

3C Cheung Ka Mau 張家謀

3C So Hung Ngai 蘇鴻毅

3C Li Man Chun李文駿

Boys Grade B Triple Jump 1st Runner-up

男子乙組三級跳遠亞軍

3E Wan Chi Kwan 溫智君

Boys Grade B Long Jump 4th Runner-up

男子乙組跳遠第五名

3C So Hung Ngai 蘇鴻毅

Boys Grade B 100M 6th Runner-up

男子乙組100米第七名

4B Cheng Wai Chak 鄭偉澤

Boys Grade C 200M 6th Runner-up

男子乙組200米第七名

3C Cheung Ka Mau 張家謀

     

 

 

 

 

 

Boys Grade C 男子丙組

Boys Grade C 2nd Runners-up

男子丙組團體季軍

2A Chong Ho Ming 莊浩銘

2B Pau Forbes Chek Long 鮑卓朗

2B Cheung Yu Hin 張譽軒

2B Lam Chun Wing 林俊穎

2C Lam Ka Kin 林嘉健

2D Wong Nok Hin 王諾軒

2D Ng Kam Fai 吳錦輝

2E Chan Chi Shing 陳志成

1B Pang Chun Ho 彭晉浩

1C Shek Chi Ho 石智豪

1C Chow Tin Yam 周天任

Boys Grade C 4x100M Relay 4th Runners- up

男子丙組4x100米接力第五名

2A Chong Ho Ming 莊浩銘

2B Lam Chun Wing 林俊穎

2B Cheung Yu Hin 張譽軒

1B Pang Chun Ho 彭晉浩

Boys Grade C 4x400M Relay 1st Runners- up

男子丙組4x400米接力亞軍

2B Lam Chun Wing 林俊穎

2C Lam Ka Kin林嘉健

2D Ng Kam Fai吳錦輝

1B Pang Chun Ho彭晉浩

Boys Grade C Individual 2nd Runner-up

男子丙組全場個人季軍

1B Pang Chun Ho彭晉浩

Boys Grade C 100M Hurdle Champion

男子丙組100米欄冠軍

1B Pang Chun Ho彭晉浩

Boys Grade C Shot Put 3rd Runner-up

男子丙組鉛球第四名

1B Pang Chun Ho彭晉浩

Boys Grade C 400M 1st Runner-up

男子丙組400米亞軍

2B Lam Chun Wing林俊穎

Boys Grade C 800M 5th Runner-up

男子丙組800米第六名

2B Lam Chun Wing林俊穎

Boys Grade C Long Jump 7th Runner-up

男子丙組跳遠第八名

2E Chan Chi Shing陳志成

佛教善德英文中學 Buddhist Sin Tak College
地址: 新界葵涌興盛路5號
Address: 5 Hing Shing Road, Kwai Chung, N.T., HK
電話(Tel): 24212580
傳真(Fax): 24940104
Powered by Friendly Portal System v9.94